Catalog gross price :
| Body material | NBR |
| Supplier series | ALIKLER G2 |
| Operating pressure | 10 bar |
| Fluid working Temp | (-)30°C to (+)100°C |
| Length | 20 m |
| Colour | Blue |
| Tube diameter | 32 x 44 mm |
| Curve radius | 55 mm |
| NBPL (non-burst pressure limit) | 30 bar |
| Customs duty number | 3917-3900 |
| Gross weight (kg) | 22,44 |
| Eclass | 37140000 |
| UNSPSC Code | 40140000 |
| Country of origin | FR |